Velký zdroj vitamínu C má v našich podmínkách mnoho potravin. Například jsou to jablka. Taky čím dál více známí a rozšířený rakytník. Rakytník ovšem obsahuje nejenom velké dávky vitamínu C, ale má další účinné látky, které pomáhají k našemu zdraví. Rakytník má dobré účinky a přispívá k lepšímu imunitnímu systému, tím se zvyšuje odolnost proti nemocem a infekcím. Jeho štáva také podporuje trávení. Rakytník podporuje játra a plíce. Dalším méně známým účinkem je i to, že prospívá naší pokožce. A pro muže je tu dobrá zpráva, protože rakytník působí i na správnou funkci prostaty.
Zde je vidět, že rakytník je opravdu velmi našemu zdrví prospěšný. Sbíráme u něho plody, které dozrávají na konci léta. Takže pokud máte rakytník doma na zahradě, tak vidíte, jak velkého pomocníka tam máte. Ale rakytník brzo přezraje a je škoda ho celý rychle nevyužít, nezpracovat a neschovat si ho na zimu, kdy je vitamín C a A nejvíce potřeba. Je dobré totiž užívat rakytník průběžně po celý rok. Protože pokud chcete vitamín C doplňovat celý rok, pak je nejlepší v přírodní podobě.
Rakytníkové plody lze zamrazit a následně je postupně rozmrazovat a konzumovat. Ale co dělat, když nemáte vlastní strom? Skvělou volbou je rakytníkový sirup bez cukru. Díky němu si pravidelně můžete dopřávat rakytník, čerpat z něho blahodárné účinky a zároveň zbytečně nepřijímat zbytečný cukr navíc. Bio sirupy jsou ručně vyráběné a zpracovávané. Sirupy se hodí do čajů, drinků, do jídla a tak ho díky tomu můžete mít po celý rok.
Ze sirupu lze udělat i limonádu či ho přidat do čaje i dětem. Ti hlavně v podzimních, zimních i jarních měsících by měly doplňovat vitamín C a nejlepší pro ně je v přirozené podobě. Pokud jim sirup přidáte do čaje, tak jim podpoříte zdraví i imunitu, kterou budou potřebovat. Sirup děti mají někdy i radši než živé plody či rozdrcené v prášku.