Pokud jste tuhle situaci zažili, tak jste byli rádi za malého pomocníka, za dětskou lampičku. Tyhle lampičky využívají hlavně děti, ale i někteří dospělí. Mají různé velikosti a tvary. Některé jsou na stůl a jiný zas na zeď. Noční můry máme občas všichni a jsme pak rádi, že máme na chvíli rozsvíceno. Co pak ale děti. Ty to tak neberou. Jsou opravdu rádi, když jim přes jejich děsivou noc svítí malý pomocník. Navíc opravdu nejsou drahé, můžete je najít od padesáti korun do dvou tisíc korun.
Pokud ale hledáte lampičku pro starší dítě (předškoláka), tak hlavně dbejte na to, aby měl dobře osvětlený psací stůl. Dětské stolní lampy by měli svítit intenzitou 500 Lux (intenzita světla) a doporučuji, aby se dali snadno polohovat. Pokud nechcete, aby lampička stínila, tak jí dejte pravákovi na levou stranu a u leváku na pravou. Světlo by mělo být od sešitů, učebnic, papírů, atd. Přibližně třicet centimetrů a s úhlem šedesát až sedmdesát stupňů. Světlo by mělo být neprůsvitné a nemělo by z něj vyčnívat žárovka. Žárovka by měla mít barvu studeně bílou, jelikož to napomáhá soustředění. Lampička by měla stát na pevném podkladě a je lepší, když si školák rozsvítí i jiné světlo, nejlépe lustr nebo dětské stropní světlo (nekazí to tolik oči). Dá se sehnat od stovky do pěti tisíc korun.
Dětské stropní světlo je vlastně stejné jako lustr, jen je barevnější a můžou být na něm různé dětské obrázky (například super-hrdinů). Určitě při výběru se budete dívat na vzhled, ale nezapomeňte na praktičnost a údržbu. Hádám, že nebudete chtít vyměňovat žárovku stejnou dobu, jako byste opravovali pračku a jeho čištění zabere celou věčnost pro jeho příliš členitý tvar. Nezapomeňte, že vybrat dětské stropní světlo je stejně důležité, jako vybrat vhodnou matraci na spaní.
Hlavně nezapomeňte, že by světlo, ať bude jakékoli, které vyberete se nemá líbit jen vám, ale i vašim milovaným dětem.